
Освен това, жените, които са родили момченца освен повече калории са приемали и повече разнообразни хранителни вещества като такива с калий, калции и витамини C, E, y B12. Учените са намерили връзка и в това, че майките на момченца обикновено закусват мюсли.
В съвременните развити общества навикът да не се закусва придобива все по-широки размери, което намалява нивото на глюкоза в тялото, а оттук се раждат и повече момиченца. Според учените в последните 40 години рязко е спаднал процентът на мъжки бебета именно в развитите индустриални икономики. Доктор Фиона Матюс, участник в проучването, смята,че в тези държави младите жени се придържат към строги диети с малко калории, което води и до раждането на все повече жени, които на всичкото отгоре ще продължат тази традиция.
Все още няма точни данни, които да ни помагат да контролираме този процес.Но изследвания върху метода за изкуствено зачеване «Ин витро» доказват, че високите нива на глюкоза стимулират развитието на мъжки ембриони, като в същото време възпират женските.
Все пак, назависимо колко много искате да си имате бебе от определен пол, да си „играете" с хранителния си режим и да се тъпчете с калории за момче, не е никак добре за самия процес на зачеването. Най-доброто, казват експертите,е балансирано хранене, физически упражнения и никакви цигари и алкохол.За пореден път моята „теза" за баланса във всеки аспект на живота, се оказва добре аргументирана.
Няма основателна причина, бременните жени да спрат със спорта, особено ако им харесва и са спортували преди да забременеят. Разбира се, всичко е строго индивидуално.Следващите няколко съвета могат да бъдат полезни на бъдещите майки:
1. По малко, но всеки ден с адекватните за твоето тяло и състояние упражнения.
2. На седмия ден – почивка
3. Забрави състезанията, не е момента да даваш най-доброто от себе си, тренирай с умерен ритъм.
4. Довери се на лекаря си, знам че е трудно, но все пак една добра връзка ще е полезна за двама ви.
5. Използвай логиката. Има спортове идеални за бременни като плуването например. И други (джудо, таекуондо, тичане), които дори и да си експерт, не бива да практикуваш.
6. Ти си уникална. Спортът, който ще практикуваш и това как ще ти се отрази, зависи от собственото ти тяло. Не се отчайвай, а търси идеалната за теб дисциплина.
7. Слушай знаците. Ще има дни, в които ще се чустваш пълна с енергия и в други – изтощена, но запомни – най-важното е да се наслаждаваш на спорта, не да го превръщаш в мъчение за теб и риск за бебето.
8. Три тримесечия. Направи програма според естевствения ход на бременноста – в първите три – без усилия, във вторите – ходене, плуване, лек фитнес, пилатес и накрая – йога и пилатес.
9. Планирай бременността си. Най-добре е да продължиш да спортуваш това, с което си свикнала, но в лек режим. С новите упражнения – постепенно и плавно.
10. Гледай да не правиш упражнения в позиция „по очи". Особено в края на бременността.