1. Диди, кога, как и защо ти хрумна да започнеш производство у дома на детски обувки и кожени аксесоари?
Ха, добре ме провокира да се замисля за нещо, на което сякаш не се бях отдавала голямо значение - защо правя това, което правя? Всъщност за това начинание ме вдъхнови бебе номер три - Мая. До преди да се роди тя, работех много активно. Изведнъж се озовах вкъщи, занимавайки се с обичайните неща - деца, куче, уроци, танци, къща, деца, куче, уроци....Правеше ми се нещо, но нямах и идея какво да е то. Един ден се вгледах в един чифт кожени обувчици, които сестра ми Марта, живееща със семейството си в Лондон беше подарила на Мая. Видях, че модела им е елементарен, простих се с едно мое старо кожено яке, постарах се малко и след два-три часа Мая имаше още един такъв чифт обувчици, но различен на цвят.
2. От къде се снабдяваш с материалите, необходими за производството на детски и бебешки обувчици?
Порових се в интернет, за да намеря производител на качествена кожа с хубави бебешки цветове. Това си признавам, че ме затрудни доста, защото се оказва, че кожа у нас се произвежда много малко. Почти никоя от фирмите, към които направих запитване за доставка, не ми отговори. За радост имах късмет и попаднах на производител в Пловдив, който се отзова - поръчах си и започнах.
3. Как се вдъхновяваш? Имаш ли тайни на дизайнер?
От доста време ме "сърбяха" ръцете, рисувах си моделите и чаках кожата да пристигне. В деня, в който донесоха материалите започнах да създавам със собствените си ръце детски пътъчки и до ден днешен не съм спряла. Във всичко, което правя влагам много фантазия и любов. Доставя ми удоволствие не толкова създаването на самите обувчици или разните му там джунджурии, а по-скоро реакцията на хората като си ги получат.
4. Направи реклама на обувките "Обувалка" моля...какви са предимствата на ръчно изработени детски обувчици от естествена кожа?
Предимството на този вид много тачени от западно-европейските майки и препоръчани от видни ортопеди обувчици е, че могат да бъдат носени от всяка възраст ( дори и възрастните у дома) и подпомагат растящото бебешко стъпало. Можете да сами да си изберете дизайн и размер и да поръчате страхотен подарък за вашите деца, внуци, кръщелници или за майки, очакващи бебе.
5. Във всеки бизнес обаче печалбата не е без значение, най-малкото за да може да се поддържа дадено производство, какъв е балансът до момента?
Удоволствието от сътворяването на нещо и това твоите неща да носят радост на другите е безценно за мене. Начинанието ми не ме храни, цените на обувките са между 12 и 20 лева и понякога не покриват изцяло разходите по материалите, но го правя заради удоволствието да създаваш нещо, което е предназначено за твоето най-безценно - детето ти.
6. Как могат да се свържат с теб настоящи и бъдещи клиенти...за продажба на едро и дребно?
Елекронната поща, на която могат да ми пращат запитване или поръчки е: Е-мейл адресът e защитен от спам ботове.
Мобилният телефон - 0878 33 90 50
Имаме и страница в социалната мрежа Фейсбук - кликни тук.
Само интернет страница още няма, защото не е готова.
Всяко едно от нещата, които виждате на снимките или бихте искали да видите, може да бъде направено в размер или цвят по ваше желание.
И накрая едно ЗАДЪЛЖИТЕЛНО уточнение, което взехме назаем от "Баба знае всичко" - Имат ли бебетата нужда от обувки?
Бебешките крачета са в процес на оформяне. Те са меки и податливи на деформации. Ето защо бебето не трябва да се обува в обувки с твърдо ходило. Най-добре е да се използват чорапи или пантофки, но винаги и изцяло от естествени материи. Това намалява възможността от предизвикване на алергии. Пантофките не бива да запарват крачето, то трябва да може да диша.
Бебетата използват своите крака като основен начин за опознаване на заобикалящата ги среда чрез докосване. Затова е препоръчително крачетата им да са покрити само когато излизат навън, за да се предпазят от студа и леките удари. До 8-9 месечна възраст кожата на бебешкото краче е по-нежна дори от тази на ръцете им.
Снимки и цени на новата колекция от детски обувки "ОБУВАЛКА" с дизайнер Даниела Попова може да намерите в Галерията след статията.