Снимките с примерните упражнения, които ви показваме по надолу в статията, са правени когато бебето е на 4 месеца и половина, а майката практикува спорт още от втората седмица след раждането. Нашата мама се върна към своята тренировъчна рутина с най-обикновена физическа активност - ходене с количка с бързи темпове минимум 20 минути на ден.
Ще ви трябва постелка или килим за вас и бебето, за да не навредите гърбовете си. Също така би било хубаво да има възглавница и ластик за някои упражнения и дръжте под ръка някоя и друга играчка.
Подгответе предварително тренировъчната си рутина, което ще ви позволи да се насладите на спокойствие на приятното занимание с вашето бебе. Хубаво е да имате предвид, че тренировката в домашни условия би било добре да бъде кръгова, преминавайки от упражнение в упражнение.
Играта с бебето насърчавава опорно-двигателното му развитие, стимулира имунната система и засилва връзката майка-дете. Тренировъчната работа заедно в игрова сесия е забавно както за вас, така и за бебето. Този тип физическа активност е отличен ресурс, за да се удовлетворят няколко нужди на наведнъж: много внимание за бебето, стимулиране на рефлексите му, жестове на привързаност, смях и закачки.
Мами, внимавайте много! Бебетата са склонни да бъдат много взискателни треньори. Те искат упражненията да се повтарят отново и отново, и не разбират, че мама има нужда от почивка. Би било добре да вземете предвид следните фактори:
- Важно е, преди да започнете с тренировката за майки и бебета, бебето да е в състояние да си държи главата вдигната.
- Правете упражненията в средата на сутринта или следобед и оставете дистанция между храненията на мама и бебе.
- Уверете се, че детето е спокойно и не му се спи.
- Поставете бебето по време на изпълнения на упражненията, в удобна позиция за него и за вас.
1. Корем и тазовото дъно:
2. Седалището и краката:
3. Гръб:
4. Адуктори: