Анкета

Как се мотивирам за спорт?
 
Банер

Регистрация

Банер
Банер

Автори

Приятели

Вие сте тук:Начало»Елисавета Шидерска - Vitamina Sport

Елисавета Шидерска

Седмицата на класическото дерби e. Испания замира пред Барселона - Реал Мадрид. Двубоят между двата големи клуба изцяло окупира 7-я кръг в Примера и дори мачовете в Шампионска лига през седмицата вече нямат значение. Прогнозите накланят везните в полза на каталунци, Моуриньо и неговите футболисти обаче вярват, че могат да вземат 3-те точки на "Камп Ноу". Валенсианското дерби между Леванте и Валенсия и мачът между втория и третия в класирането Атлетико Мадрид - Малага са другите две супер интересни срещи. Какви са прогнозите за останалите двубои в Примера дивисион тази седмица ще разберете с помощта на Фабрика Спорт и супер оригиналните фитнес тениски "Чувствам се добре" на Витаминаспорт?
За да е истински полезна, е нужно да практикувате този тип тренировка два или три дни в седмицата. Ако се чувствате добре, може да стигнете дори до четири сесии в рамките на 7 дни. Най-добре, пък е и доста удобно, да направите тренировъчната рутина у дома. При кръгова тренировка т.е. когато се местите от едно упражнение към друго без прекъсване или с кратка почивка, работите едновременно върху няколко мускулни групи Редувайки упраженията, оптимизирате времето за тренировка. Препоръчително е тренировъчните сесии да са кратки, не трябва надхвърлят 40-45 минути. Въпреки, че времето изглежда малко, повярвайте ни - можете да постигнете значителни резултати ако сте редовни и изпълнявате упражненията правилно. Какви са характеристиките на кръговия тип тренировка?
Вашето тяло е започнало процеса на възстановяване след раждането. Шевовете заздравяват и можете да се движите нормално. Карантината до 40-я ден вече е в миналото, но коремът и вероятно други части на тялото ви, ще имат нужда от още време за да се върнат във форма. Няма нужда да се отчайвате. Аз почти да го направя, но изведнъж си спомних кой беше любимият ми спорт преди да забременея - колоезденето. И след като още на 20-я ден след раждането на дъщеря ми Маги бяха изчезнали болките, се метнах веднага на любимото велосипедче. На 40-я ден вече плувах и когато вече нямах подкрепа в грижите за бебето, отново се върнах към джогинг-а с ежедневни двуразови тренировки с количката и бебето. Без необходимост от състезателен ритъм, аеробните упражнения са ни необходими, за да си върнем положителните усещания от спорта. Тренировките ми сега са с леко темпо. Възстановителният процес след раждането се базира основно на кардио упражнения като плуване, колоездене, спининг, джогинг, изкачване на стълби - спортове без удар с повърхност и упражнения за тазовото дъно в комбинация с такива за мускулен тонус - кръгова тренировка у дома заедно с бебето.
Завръщането към тренировки след бременност може да бъде вълнуващ и благодатен процес ... също като самата бременност. Моментът да помислите малко за вас настъпи, мили майчета. Връщането към нормалното тегло, форма и фигура отнема време, не бързайте. Подобно на периода на бременност, не забравяйте, че физическото възстановяване е строго индивидуален процес и не трябва да си поставяте цели, донесли успех на други хора. Намерете своя собствен път към влизането в оптимална физическа форма след 9-месечните промени във вашия организъм. Аз започнах с любимия си спорт - "футинга" още на 5-я ден след раждането. Мога да ви помогна с моя план за възстановяване, но трябва да уважаваме вашата лична фитнес форма и да адаптирате тренировъчния план към ритъма на вашето тяло. На мен лично ми помогна много диетата, която следвах в продължение на 4 месеца, заради гестационнния диабет. Малко след раждането на дъщеря ми Маргарита не само възстанових теглото ми отпреди, но свалих още 2 килограма. Сега практикувам всички спортове, които ми харесват - плуване, колоездене, разходки в планината, кръгови тренировки с ластици, тежести, собствено тегло и най-вече - дълги разходки с моето момиче и нейната червена количка.
Много движение и до 50% по-малко количество храна е магическата формула,за да изглеждате и да се чувствате страхотно по време на бременността, момичета. Няма кой знае каква философия в това! И както казват по-мъдрите от нас хора "всяко зло, за добро". Обикновено не вярвам в поговорката, но тъй като страдам от гестационен диабет, съм убедена, че заболяването ми направи голяма услуга. Не само, че се чувствам в много по-добра форма, но и поддържам моето тегло от 27 седмица на бременността, а вече съм в 38-та и бебето тежи повече от 3 килограма. Като цяло се оказва, че съм качила общо 6 килограма за 9 месеца. Но трябва да отбележа, че се движа повече отколкото една нормална НЕбременна персона. И на всичкото отгоре, мерките ми са намалели (на талията, бедрата, гърдите). Единственото, което расте е коремът, както може и да се очаква. Благодарение на гестационния диабет, преоткрих огромното удоволствие, което носят разходките на открито и спортът, в който може да се превърне обикновеното изкачване на стълби. Откак маркетингът превърна спорта в постоянно задължение, не бях се чувствала толкова комфортно с най-обикновени физически активности (ходене, клякане, вдигане на тежести...), които могат да се редуцират до една много важна - цялостното раздвижване.
Тъй като следвам стриктна диета от 2200 калории на ден, измервам кръвната си захар 6 пъти в денонощието и спортувам два пъти повече, отколкото преди да забременея, не мога място да си намеря от един въпрос, който ми се върти в главата - мога ли да предложа на Международния Олимпийски Комитет един нов спорт? Замислила съм го да влезе в програмата за Игрите в Мадрид, ако все пак испанската столица спечели третата си поред кандидатура! Оказва се, че изкачването на стълби е толкова ефективна, колкото всяка друга физическа дейност с много по-мащабен маркетинг. За всяка минута качване на стъбли с умерена интензивност, могат да се изгорят между 5 и 10 калории. Следователно, както ми препоръчва ендокринологът да се разхождам най-малко 20 минути след всяко хранене, добавих към моите ежедневни упражнения и изкачване на стълбите в моя блок. За щастие живея на 5-я етаж и са само 82 стъпала. Само за няколко седмици успях да подобря цялостно физическата си форма, да контролирам нивото на глюкоза в кръвта, повишила се в следствие на гестационния диабет и да намаля драстично мазнините в организма. След всичко изброено излиза, че качването на стълби е спорт или не, как мислите бъдещи мами и татковци?

Гестационнният диабет трябва да бъде лекувани по време на бременността, никога не трябва да премахвате или добавяте храни без мониторинг на лекуващия ендокринолог. Целите на диетата са: консумиране на посочения брой килокалории за ден, правилно съотношение на хранителните вещества и раномерно разпределение на приема на различните хранителни елементи. Важно е бременната да се научи да балансира и разнообразява храната. Мили бъдещи майки, за да промените хранителния си режим е необходимо да знаете и да включвате в ежедневието си всички основни принципи на здравословното хранене, за които неведнъж сме писали във Витаминаспорт. Ако сте с наднормено тегло или затлъстяла, диетата е крайъгълният камък на цялата бременност. Умерената физическа активност помага за лечението на диабет на бременността. Основните правила за комбиниране на храните, броят на калориите и менюто по време на гестационен диабет могат да бъдат използвани от ВСИЧКИ бременни без значение дали имат проблеми с кръвната захар, теглото или просто искат да се поддържат във форма.

Целите на хранителния режим, диетата в случаите на гестационен диабет е нормализиране на нивата на кръвната захар, правилният растеж на бебето и нормалното развитие както на плода, така и на физиката на майката. Първонаначалното лечение се състои от индивидуално изготвена диета за бъдещата майка със строго разпределение на количеството и часа на приемане на храната и правилният избор на въглехидрати. Припомняме, че някои от въглехидратите се движат по-бързо в кръвта и рязко повишават нивата на глюкозата, а други се разграждат по-бавно и участват в по-сложните метаболитни процеси. Физическите упражнения помагат много за лечение на диабет на бременността, но не забравяйте мили бъдещи мамчета, че всяка бременност е строго индивидуална и задължително трябва да се консултирате с вашия лекар. Основите за правилно хранене и менюто по време на гестационен диабет могат да бъдат използвани от ВСИЧКИ бременни без значение дали имат проблеми с кръвната захар, теглото или просто искат да се поддържат във форма.

Като учителка по спорт имам няколко ключови фрази, с които се опитвам да мотивирам моите ученици още от първия час. Опитвам е точният израз...защото голяма част от тях не ми вярват, че аеробните упражнения са способни да произвеждат хормони на радостта. Тези, които се занимаваме със спорт не само защото ни е професия, но и защото ни харесва, знаем, че увеличеният прием на кислород от организма се превръща в нещо като "дрога" за психическото ни здраве. Кардио тренировката, известна по цял свят като физическа активност, която укрепва сърдечно съдовата и дихателната системи, има решаващо значение за увеличаване общата издръжливост на организма и е перфектна за бременната жена именно защото помага за нейното добро настроение. С едно ГОЛЯМО уточнение - бъдещите майки строго трябва да следят своя сърдечен ритъм. По препоръка на лекарите честотата, с която бие сърцето на бременната жена не трябва да надвишава 140 удара в минута при тренировка.

Тези дни бях в лошо настроение. Бих казала, че дори малко депресирана от коментарите на моите акушер-гинеколози. Лекарите, без да имат предвид личните ми обстоятелства, прилагат едно към едно протокола за висока захар в кръвта и непрекъснато ми се карат, че съм надебеляла много. В момента съм в 28-та седмица от бременността и съм качила 6 кг. Вече говорихме за значението на индекса на телесна маса и съм наясно, че НЕ влизам в групата на бременните с наднормено тегло, но... Този малко неприятен, но все пак опит, ме кара да си припомня, че всяка бременност е различна и трябва да подхождаме към нея по много персонален начин. Същото би трябвало да правят и лекарите, които се грижат за бременни жени. Именно за това в днешния дневник ще дадем няколко съвета как да използвате периода на бременност като време за добра физическа, психологическа и нутриционална подготовка за след раждането. Как ли?

Търсене

Банер
Банер
Банер

feed-image Feed Entries


https://jibonbook.com/read-blog/3481 https://www.uniting.zone/read-blog/18591 https://ionooz.com/read-blog/9303 http://www.kuaixin.net/read-blog/713 https://www.probnation.com/read-blog/75845 https://www.qgsocial.space/read-blog/6319 https://romanibook.com/read-blog/4078 https://bicycle.one/read-blog/4809 https://social.abbr.site/read-blog/4549 https://www.rolonet.com/blogs/154555/Kad%C4%B1k%C3%B6y-petek-Temizli%C4%9Fi https://www.lawcodev.com/read-blog/225059 https://workplace.vidcloud.io/social/read-blog/73473 https://khaunda.com/read-blog/2121 https://www.vidagrafia.com/read-blog/61700 https://www.sholltna.com/read-blog/4381 https://bib.az/read-blog/10240 https://ai.ceo/read-blog/12715 https://heroes.app/blogs/144187/Kad%C4%B1k%C3%B6y-petek-Temizli%C4%9Fi https://tweecampus.com/read-blog/16809 http://socialmediascript.aistechnolabs.xyz/read-blog/14043 https://www.palpodia.com/read-blog/14961 http://www.ubom.com/read-blog/64268 https://poetbook.com/read-blog/15408 https://censorshipfree.net/read-blog/3028 https://www.xn--gber-0ra.com/read-blog/16086 https://talkitter.com/read-blog/52953 https://www.ihker.com/read-blog/7335 https://www.ukwomenorg.com/read-blog/5507 https://www.americanwomenorg.com/read-blog/9378 https://www.koreanwomenorg.com/read-blog/4619 https://www.dostally.com/read-blog/109351 https://scrolllink.com/read-blog/55885 https://theavtar.com/read-blog/14242 https://tokemonkey.com/read-blog/86222 https://www.wemurmur.com/read-blog/19070 http://www.barberlife.com/read-blog/74205 https://www.sdssocial.world/read-blog/49929 https://blacksocially.com/read-blog/75402 https://sissycrush.com/read-blog/95236 https://midiario.com.mx/read-blog/9911 https://hissme.com/read-blog/37133 https://wo.lyoncat.com/read-blog/8857 https://advpr.net/read-blog/43837 https://affiliateschools.com/read-blog/15023 https://www.afroshub.com/read-blog/6528 http://www.ubom.com/read-blog/64267 https://www.palpodia.com/read-blog/14959 https://www.sertani.com/read-blog/64993 https://kansabook.com/read-blog/68021 https://www.ekcochat.com/read-blog/15154 https://mykingdomtoken.com/read-blog/36601 https://palscity.com/read-blog/104366 https://www.campusacada.com/blogs/23344/Kad%C4%B1k%C3%B6y-Petek-Temizli%C4%9Fi https://thelittlenet.com/read-blog/3600 https://gezelligkletsen.nl/read-blog/13350 https://social.mactan.com.br/read-blog/87171 https://axisflare.com/read-blog/66100 https://www.didochat.com/read-blog/82439 https://ontimewld.com/read-blog/11978 https://social.wepoc.io/read-blog/20345 https://inobee.com/read-blog/124593 https://waappitalk.com/read-blog/19783 https://ubiz.chat/read-blog/18543 https://jejaringsosial.com/read-blog/10207 https://richonline.club/read-blog/78450 https://socialtak.net/read-blog/48584 http://socialmediascript.aistechnolabs.xyz/read-blog/14041 https://social.studentb.eu/read-blog/39410 https://kemetium.com/read-blog/9610 https://yietnam.com/read-blog/59895 https://justproms.com/read-blog/18610