Вие сте тук:Начало»Спорт»Футбол»3-1 за Спартак Мадрид

3-1 за Спартак Мадрид

От Калоян Генов
Оценете статията
(3 оценки)
Втора поредна победа за възпитаниците на Красимир Яков, бе спечелена на 3 октомври на игрището Polideportivo Plata y Castañar. Играчите на Spartak Madrid C.F., които и тази година са подпомагани от вносителя на български продукти „Balkanica Distral", успяха да се наложат над C.D. Sporting Valdebernardo- El Brillante с 3-1 в среща от 4-я кръг на Tercera de Aficionados, Grupo 7, и имат актив 7 от 9 възможни точки.
Двубоят ще се запомни с лошо време, много картони и геройството на домакините от Spartak. След многобройните изпуснати положения пред вратата на гостите, в 37-та минута Светослав Кацаров успя да преодолее стражът на Sporting и да изведе своя отбор напред в резултата. Добре организираният отбранителен вал на домакините не допусна противниковите нападатели да излизат на чисти положения пред вратата им. Малко преди последния съдийски сигнал за края на първото полувреме, стражът на Spartak ИванSpartak-1 Нинов, спаси „стопроцентово" голово положение, запазвайки преднината на отбора. Така двата състава се оттеглиха на почивката при резултат 1-0.

Второто полувреме не тръгна добре за домакините, които в 55-та минута бяха наказани с гол от гостите. С много добра атака състезателите на C.D. Sporting Valdebernardo се върнаха в двубоя изравнявайки резултата: 1-1.
В 64-та минута, за показване на втори жълт картон, от игра беше отстранен Генади Ценков. Това не сломи духа на момчетата и в 70-та минута, едно от новите попълнения в отбора, украинецът Борис Дацив отбеляза за Spartak за 2-1. Срещата придоби по- оспорван характер и ритъмът на игра се вдигна. Гостите, които нямаше вече какво да губят се впуснаха с всички сили да изравнят резултата.

В 72-та минута друг играч на домакинте от Spartak Madrid C.F.- Росен Сандански, също беше изгонен за втори жълт картон и на терена за домакините останаха само с 9 човека. Това утежни допълнително задачата на неговите съотборници, които почти 20 минути бяха принудени да бранят своята врата с двама играча по-малко. Тук започнаха и проблемите на домакините. Състезателите на Sporting обсадиха вратата на Нинов, който на няколко пъти спаси отбора си, спасявайки сигурни голове и допринесе за победата на своите. Гостите Spartak-4контролираха играта и всячески се опитваха да изравнят. На момчетата на Красимир Яков не им оставаше друго, освен да приемат атаките в своята половина, да се бранят със „зъби и нокти" и да изчакват ситуации за контраатака.

В 77-та минута след извеждащо подаване „лице в лице" с противниковия вратар се оказа Светослав Кацаров, който отбеляза втория си гол в срещата и осигури голяма доза спокойствие на съотборниците си. Оставаха още няколко минути до края на двубоя. Похвала заслужават всичките играчи, включително и смените, които помогнаха за така желаната победа на своя отбор. Задружните усилия на момчетата бяха възнаградени с нови 3 точки.

Spartak Madrid C.F. кани всички запалянковци на отбора на следващия мач, който ще се състои на 10 октомври (неделя) на Campo Alberto Garcia, което се намира на Calle Reguera de Tomateros.